Nietypowe pytanie do WFRP (z skaveńskim wyznawcą Tzeentcha)

Speak in your language, add a flag to find friends and share your experiences of Mordheim City of the Damned!
User avatar
Kasquit
Posts: 14
Joined: 11 November 2014, 17:47

Nietypowe pytanie do WFRP (z skaveńskim wyznawcą Tzeentcha)

Postby Kasquit » 06 November 2015, 16:00

W książce "Zabójca Smoków" (seria Gotreka i Felixa) była sytuacja, gdzie jeden z jeźdźców Tzeentcha na widok dwóch skavenów (Thanqula i Lurka) od razu zaszarżował, mimo, że szary prorok mówił, że przyszedł na negocjacje i ma wieści od Rady Trzynastu.

Potem wpadł na pomysł, by skavenów od razu zabić (mimo, że wiele razy są sojusze miedzy szczurami i chaosytami, assassyni klanu eshin mogą zabić każdego, kogo chcą i do tego niby niektórzy skaveni wyznają Tzeentcha), potem powiedział drugiemu chaosycie, że walczył kiedyś ze skavenami i że to zdradzieckie gnidy. Miał zamiar zawiesić ich szczurze głowy jako ostrzeżenie dla reszty ich rodzaju (mimo, tak jak gdzieś było napisane, niektórzy skaveni wyznają Tzeentcha), ale drugi jeździec go powstrzymał, mówiąc, że lepiej go najpierw wysłuchać proroka.

Teraz wyobraźmy sobie taką sytuacje:

Pewna banda z pod znaku Tzeentcha atakuje jakieś południowe państwo.
Czempion Tzeentcha chce, żeby zlikwidować jakiegoś wrogiego dowódcę.
Postanowił wynająć zabójcę z klanu Eshin (wyobraźmy sobie, że właśnie gram tą postacią) mówiąc, że jeśli wykonam zadanie to nagroda będzie wielka i tym podobne.
Powiedzmy, że do tego jestem wyznawcą Tzeentcha (niby skaven poza Rogatym Szczurem może jeszcze wyznawać Tzeentcha czy Nurgla).

Postanawiam zachować się bardzo nietypowo jak na skavena, ponieważ w takich sytuacjach dla każdego skavena najważniejszym priorytetem powinien być zysk.

Opowiadam czempionowi o tej sytuacji, którą wcześniej przedstawiłem, przy czym naciskam, że wyznaję "mago-ptaka" a ten wyznawca chciał zawiesić szczurze głowy, jako ostrzeżenie dla innym z mojego rodu.

Chciałbym zażyczyć sobie jakiejś kary dla tego wyznawcy (najlepiej najwyższej), lub potępienia go przez czempiona, jeśli go nie ma w tej armii (nieważne, czy żyje, czy nie).


Ewentualnie zaproponowałbym mu, że wykonam za to trzy dowolne zabójstwa i mu jeszcze za to zapłacę, jeśli on przystanie na moje życzenie.


Jak czempion mógłby zareagować? Co by mi mógł powiedzieć?
Jak ten wyznawca broniłby się? Co by mógł powiedzieć?
Co wojownicy czempiona mogliby sobie o mnie pomyśleć. Jak to by mogło być?

Image

Return to “International”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron